top of page

ЗАКЕРНИЧНЕ

контури історії
Що це?

Що це?

Закерничне – не помітне на карті село. На горі біля нього кількасот років тому було спалено монастир, в минулому сторіччі повз нього проїжджали митрополит Андрей Шептицький та перші особи тодішніх імперій, в його лісах вели боротьбу вояки повстанської армії, а зараз тут звідусіль масово збираються прочани. В чому його феномен?

Село не так давно заснувалось, тому про його походження ми можемо знати лише зі слів старожилів і ще не знайдено документального підтвердження почутій інформації. Його не знайдете в історичному альманасі. Чисельність мешканців Закерничного ще сто років тому становила всього близько двадцяти сімей, тому в першій половині ХХ сторіччя його вважали лиш вулицею тоді ще села Перегінського. Навіть розмаїття легенд чи відомості про причетність села до історичних подій не дозволяють чітко визначити дату його заснування. Знайдені документи лише дають можливість припустити, що перші мешканці тут з’явились в другій половині ХІХ сторіччя, а адміністративний статус село отримало лише через сто років.

На цій сторінці можете ознайомитись з генеалогічними деревами основних родів сучасного Закерничного, переглянути фотоальбоми та придбати книгу "Закерничне. Контури історії" в електронному чи паперовому виглядах.

 

Про книгу

9 вересня 2018 року відбулась презентація книги "Закерничне. Контури історії". Це – перша книга з історії Закерничного – бойківського села на Рожнятівщині, якого донедавна не було вказано у документах і картах. Праця містить дослідження первинних генеалогічних коренів села та їх відгалужень, унікальну добірку архівних документів зі згадками про першопоселенців, аналіз ключових історичних подій ХХ ст. в контексті життя села крізь призму переказів та свідчень, фіксацію історичних відомостей про монастир на горі Чуриків та його відродження, будівництво храмів та паломництва у Закерничному, довідку про побут, обрядовість бойків в давнину, унікальні зразки фольклору та словник з майже тисячею властивих діалектизмів, зібрані експедиційним методом, висвітлення перспектив розвитку села та проблем, що перешкоджають цьому. Одним з найважливіших досягнень автора є визначення першої згадки про село, а вагомими особливостями дослідження є його фаховість та компетентність долучених до роботи людей, збирання та шліфування інформації протягом тривалого часу, а також покладання виключно на факти та надійні джерела, а не легенди чи здогадки, що забезпечує достовірність написаного.

Видання призначене для прочитання, розуміння та духовного збагачення сучасною громадою села та прийдешніми поколіннями. 

Важливо: з об'єктивних причин зібрати повну і найбільш актуальну інформацію складно. Тому будемо вдячні за будь-які уточнення, вказівки, зауваження та пропозиції. А також, маємо можливість розміщувати фото з різних подій села і і його людей у фотоальбомах на цьому сайті.

 Надсилайте їх за адресою chabanulyana@gmail.com або у віконці нижче.

Просимо долучатись до спільного написання фундаментальної праці.

 

Родоводи
Важливо!
«І тепер вже люди знають, де Закерничне».
о.Василь Коваль 19.08.2012.jpg

о. Іван-Василь Коваль

Контакти

Оскільки зроблена робота - це лише початок подальшого масштабного вивчення історії села Закерничне, заохочуємо активно долучатись до справи, надсилаючи свої доповнення/відгуки/пропозиції/зауваження у віконці внизу. 
Також, у зв'язку із здійсненими витратами, важливою для справи буде і фінансова допомога.

Чабан Уляна Михайлівна

4149 4993 0002 1605 (Приватбанк)

chabanulyana@gmail.com

 

Success! Message received.

Контакти
bottom of page